مقالات

انواع کلید‌ پریز ارزان و شیک

Brassart Art Deco Light Switches 1

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تقریبا تمام وسایل منزل برای خدمات رسانی به شما محتاج برق هستند. به این خاطر توجه مشتریان به انواع کلید و پریزها به خصوص، کلید پریز ارزان و شیک،که جزو وسایل اصلی سیستم برقی منزل هستند بسیار زیادتر شده است. 

تا به حال این سوال برایتان مطرح شده است که اگر لامپی را بخواهیم بری مدت طولانی روشن بگذاریم و در این مدت ان را خاموش نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کاملا درست است ان لامپ یا از شدت گرما منفجر میشود و یا براثر مصرف متوالی و بدون وقفه خواهد سوخت برای جلوگیری ازهمچین عواملی کلید برق را اختراع کردند .

   کلید برق چیست؟

کلید برق وسیله‌ای برای قطع و وصل کردن جریان الکتریکی در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد که در منازل ادارات مکان‌های عمومی و هرجایی که به برق و انرژی الکتریکی نیامند باشد مورد استفاده قرار میگیرد .

   انواع کلید برق

کلید برق تک پل: این نوع کلید تنها دارای یک دکمه میباشد که برای خاموش و روشن کردن استفاده میشود و به یک فاز اصلی و یک خط برگشتی نیازمند میباشند.

کلید تبدیل: این نوع کلید‌ها را میتوان همان کلید‌های تک پل نیز خطاب کرد اما این کلید‌ها در قسمت‌هایی به کار گزاشته میشوند که یک خط روشنایی را برایا و نقطه بخواهیم مورد استفاده قرار دهیم برای مثال حمام شما دو در دارد از هر دری که بخواهید وارد شوید به روشن و خاموش کردن درب دسترسی داشت باشید.

همچنین بخوانید :  معرفی انواع کلید پریز ایران الکتریک مدل برلیان

 کلید صلیبی: نوعی کلید تبدیل میباشد که بیشترین کاربرد ان در راه پله‌ها میباشد زیرا در هر طبقه نیازمند به دسترسی روشنایی تمامی راه پله‌ها میباشیم، که امروزه این نوع کلید‌ها جای خود را به سنسور‌های چشمی داده‌اند.

کلید‌های دوپل: این نوع از کلید دارای دو دکمه است که برای کنترل دو خط روشنایی درون یک جعبه کلید مورد استفاده قرار می‌گیرد. دارای یک پایه برای فاز ورودی و دو پایه به جهت فازهای برگشتی است.

کلید سه و چهارپل: این نوع کلید هر چند در داخل کشور کمتر به چشم می‌خورد، اما موجود هستند، به همین دلیل آن‌ها را توضیح می‌دهیم. دارای سه تا چهار دکمه جهت کنترل سه و چهار خط روشنایی هستند. هر یک دارای یک فاز ورودی و سه تا چهار خط خروجی برای کنترل روشنایی می‌باشند.

کلید زنگ: این نوع از کلیدها همان کلید‌های تک پل هستند اما به شکل فشاری یعنی تا زمانی که کلید را فشار می‌دهید خط برقرار می‌شود و زمانی که آن را رها می‌کنید جریان قطع می‌شود. این نوع از کلید بیشتر برای تایمر راه پله و زنگ واحدهای آپارتمانی به کار می‌رود.

کلید کولر: متشکل از دو عدد کلید تک پل یکی برای کنترل پمپ آب و دیگری برای کنترل موتور می‌باشد و در نهایت یک کلید تبدیل که به وسیله آن موتور را روی دور کند و تند قرار می‌دهند. نسل جدیدتر آن‌ها دارای ترموستات هستند که به وسیله آن با رسیدن دما به محدوده مورد نظر خاموش و روشن می‌شوند که به آن کلید هوشمند کولر آبی می‌گویند.

همچنین بخوانید :  بهترین کلید و پریزهای بازار

کلید برق لمسی: جدیدترین کلید برق‌های ساختمان از این نوع میباشند در این کلید برق نیاز به فشار دادن دکمه نیست و تنها با لمس ان جریان الکتریسیته قطع یا وصل میشود و باعث روشنایی و خاموشی چراغ‌های شما میشود.

  مواردی که باید در خرید کلید برق رعایت کنیم

قیمت: به علت تنوع بالا در جنس و کاربرد کلید پریزها با تنوع قیمت‌ها نیز مواجه هستیم برای سردرگم نشدن در خرید باید به بودجه‌مان توجه ویژه‌ای داشته باشیم، البته این نکته حائز اهمیت میباشد که مهم ترین بخش خانه سیستم الکتریکی ان میباشد و پس از انتخاب و نصب ان برای عوض کردن ان با مشکلات و سختی‌های زیادی روبه رو میشویم زیرا سیستم برق کشی در داخل دیوار و داخل سقف انجام میشود و تعویض کابل کشی ممکن است شما را به دردسر بیندازد .

جنس بدنه پلاستیک: اگر جنس پلاستیک بدنه به میزان کافی از استانداردهای کیفیت برخوردار نباشد پس از مدتی به دلیل بالا رفتن امپر باعث سوختگی و شاید هم اتش سوزی‌های بزرگتر بشود.

نوع کلید و پریز: به نوع کلید و پریز توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشید زیرا هرناحیه از منزل شما ممکن است به یک کلید و پریز متفاوت نیازمند باشد .

طرح و رنگ: طرح و رنگ کار پس از نصب بسیار بر روی جلوه منزل شما تاثیر خواهد داشت پس هیچگاه فاکتور طرح و رنگ را برای خرید فراموش نکنید.

جنس ترمینال اتصال: مهمترین فاکتور از نظر تیم پشتیبانی ما جنس ترمینال میباشدجنس ترمینال باید از جنس سرامیک باشد زیرا سرامیک تحمل دمایی بالایی دارد، پس از جنس ترمینال به سراغ جنس پیچ‌ها میرویم که باید ازجنس برنج و با اتصال مسی باشند زیرا این پیچ‌ها پس مدتی استفاده هرز نخواهند شد و پس از بسته شدن از پیچ‌های دیگر صفت تر میباشند.

همچنین بخوانید :  راهنمای کامل برای اتصال تلفن به پریزهای سوکتی: اصول و نکات کلیدی

گارانتی و خدمات پس از فروش: هرکالا که دارای ضمانت نامه معتبر باشد میتوان در خرید ان کمی راحت تر تصمیم گرفت زیرا اجناسی که دارای کیفیت بالایی باشند گارانتی میشوند.

در ادامه با انواع کلید‌ پریز ارزان و شیک اشنا شوید.

   کلید نور دکو آرت براسارت

   کلید سه پل برس خورده

   کلید سه پل طلایی

  کلید سوپر استار

  کلید برق مسی

  کلید سه پل مشکی توسی

  کلید قهوه ای توسی

  کلید پریز share

  کلید برند siena

  کلید برند VEERA

4/5 - (2 امتیاز)