هیچ محصولی یافت نشد.

کلید دیمر چیست؟

کلید دیمر یا کلید دیمردار با طراحی چرخشی جهت کم یا زیاد کردن ولتاژ برای  کنترل انرژی الکتریکی ،مکانیکی و موارد این چنین استفاده می شود.از مهمترین کاربردهای کلید دیمر ، جهت باد پنکه سقفی است که با استفاده از کلید دیمر فن (پنکه) میتوان این کار را را انجام داد.انواع محتلف دیگری از این کلیدها در بازار موجود است که قبل از خرید کلید دیمر بهتر است با آنها آشنا شویم.

انوع کلید دیمر

انواع کلید دیمر از نظر مشخصات ظاهری به سه دسته مکانیکی،هوشمند و لمسی تقسیم می شوند و از نظر نوع کاربرد به دو دسته کلید دیمر فن و دیمر روشنایی تقسیم می شوند.

هرکدام از این کلیدهای دیمر با کاربردی خاص طراحی شدند. کلید دیمر چرخشی زیرمجموعه‌ای از مدل‌های مکانیکی است که به راحتی به عنوان کلید تک پل بدون جابجایی سیم کشی ساختمان نصب می‌شوند.از دیمر چرخشی به عنوان کلید دیمر برای پنکه سقفی،تهویه خانه،آشپرخانه، کولر و . .. استفاده می شود.  همچنین کلیدهای هوشمند و لمسی از مدل‌های مدرن و امروزی کلیدهای مکانیکی با ظاهری جذاب و شکیل تر هستند.

تفاوت کلید دیمر فن با کلید دیمر روشنایی

کلید دیمر مخصوص پنکه با کلید دیمر روشنایی از نظر ظاهری تفاوتی ندارد .

کلید دیمر فن که مخصوص استفاده برای تهویه آشپزخانه و انواع فن ها استفاده می شود و می‌توان قدرت چرخش فن را با کاهش یا افزایش لغزنده چرخشی کنترل و تنظیم کرد. همینطور با دیمر روشنایی می‌توان میزان نورپردازی و روشنایی در فضای خانه، محیط‌های تجاری یا حتی فضای خارج از ساختمان را تنظیم کرد.

خرید کلید دیمر و مزایا

خرید کلید دیمر اگر چه که مدل های جدیدتر از آن در بازار وجود دارد اما هنوز رایج است .بسیاری از افراد در منازل خود برای صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش عمر وسایل خانه خود از کلید دیمر فن یا روشنایی استفاده می کنند.این کار علاوه بر صرفه جویی باعث می شود که آسیب های ناشی از آلودگی و مصرف انرژی به محیط زیست به حداقل برسد.از مزایا دیگر میتوان به قیمت کلید دیمر،نصب آسان و ظاهر مناسب برای استفاده در محیط های مختلف اشاره کرد.

قیمت کلید دیمر

همانطور که گفته شد قیمت کلید دیمر و هزینه مناسب آن یکی از مزایا مهم آن است که این ویژگی همراه با ویژگی های نصب آسان و کاهش مصرف انرژی همگی به مقرون به صرفه بودن کلید دیمر اشاره می کنند.انواع کلید دیمر فن مخصوص پنکه و تهویه محیط در برندهای ایران الکتریک، البزه،بریلان،ارس ،فضل الکتریک و . . . را میتوانید در فروشگاه ایران الکتریک با بهترین قیمت کلید و پریز تهیه نمایید.