مقالات

خرید کلید و پریز هوشمند

کلید و پریز هوشمند

از روزی که بشر توانست برای نیاز خود، وسایل‌هایی را اختراع بکند و بعد این اختراعات خود را ارتقا بدهد باعث راحتی و آسایش هر چه بیشتر افراد جامعه شد. ما در این مقاله به بررسی و معرفی کلید و پریز هوشمند می‌پردازیم که نوع ارتقا یافته‌ی کلید و پریزهای معمولی است. همین طور اطلاعات خوبی کسب می کنید که در خرید کلید و پریز هوشمند بسیار مفید است.

کلید و پریز هوشمند

کلید و پریزهای هوشمند با یک دکمه یا یک برنامه این امکان را برای شما فراهم می‌کند که چراغ‌ها و لوازم الکتریکی خود را کنترل کنید. در زندگی امروزه که افراد با انواع تکنولوژی سر و کار دارند خرید کلید و پریز هوشمند می‌تواند دردسرهایی که کلید و پریز‌های قدیمی داشتند را دیگر برای شما ایجاد نکند.

کلید و پریز هوشمند با برنامه‌ای که در تلفن همراه یا لپ تاپ نصب می‌شود این امکان را به شما می‌دهد که تنظیمات مورد نیاز خود را اعمال کنید. پریزهای هوشمند با بلوتوث و wi-fi به موبابل شما متصل می‌شوند ولی کلیدهای هوشمند از طریق اینترنت به تلفن همراه وصل می‌شوند.

انواع کلید و پریز هوشمند

کلید و پریزهای هوشمند در سه نوع پریز هوشمند وای فای، سیم کارتی و پریز هوشمند on-plug وجود دارند:

 

انواع کلید و پریز هوشمند

 

پریز هوشمند وای فای

این نوع پریز بدون اتصال به وایفای کار نمی‌کند. شما می‌توانید با وصل کردن این پریز به وای فای و هم‌چنین نصب برنامه‌ی آن می‌توانید به راحتی جریان برق در منزل خود یا محل کارتان را کنترل کنید. با خرید کلید و پریز هوشمند عزیزانتان را از خطر جریان برق اضافی حفظ کنید.

پریز هوشمند سیم کارتی

همانطور که از اسم این نوع پریز و هوشمند پیداست این نوع کلید و پریز با وارد کردن سیم کارت در آن کار می‌کند. شما شماره تماس افرادی که خاموش و روشن کردن وسایل الکتریکی را مدیریت می‌کنند را وارد می‌کنید و آن‌ها با ارسال پیامک این وسایل را کنترل می‌کنند. این قابلیت این نوع کلید و پریز هوشمند حتی با گوشی ساده هم قابل اجرا است.

پریز هوشمند on-plug

 این نوع کلید و پریز هوشمند با استفاده از اپلیکیشنی که در اختیارتان قرار می‌دهد، دارای برنامه‌ی زمان‌بندی خاموش و روشن شدن دستگاه‌های الکترونیکی است. شما با این قابلیت می‌توانید با خیال آسوده به کارها‌یتان برسید. کلید و پریز هوشمند on-pulg میزان مصرف انرژی مصرفی دستگاه‌های متصل را نشان می‌دهد.

سایر مدل‌های کلید و پریز

کلید و پریزهای هوشمند در مدل‌های یک پل، دو پل، سه پل و چهار پل عرضه می‌شود که هر کدام در مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلید و پریز مدل یک پل در سیستم‌های خانه هوشمند نصب می‌شود که می‌توان با ریموت کنترلی و یا نرم افزار موبایل از راه دور کنترل کرد.

کلید و پریز مدل هوشمند مدل دو پل برای ساختمان‌ها و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل قابلیت نصب در انواع قوطی‌های برق را دارد. کلید مدل سه پل در  ساختمان‌ها برای خاموش و روشن کردن سه مصرف کننده است، این در حالی است که دیگر مدل‌ها برای قطع و وصل یک یا دو لامپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کلید و پریز چهار پل چهار پل روشنایی را پوشش می‌دهد و در هر ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به نیاز خود می‌توانید با خرید کلید و پریز هوشمند در انواع مدل از وسایل برقی خود به راحتی استفاده کنید.

 

کلید و پریز هوشمند

 

مزایای کلید و پریزهای هوشمند

  • بهینه‌سازی مصرف انرژی
  • افزایش امنیت
  • کنترل از راه دور
  • بهبود اتصال شبکه خانگی
  • کنترل دستگاه‌ها با دستورات صوتی
  • امکان شخصی‌سازی سناریوهای مختلف در خانه هوشمند
  • قابلیت استفاده از کلید لمسی هوشمند
  • استفاده از سیستم خانه هوشمند

این موارد ویژگی کلید و پریزهای هوشمند هستند که در ادامه برخی از آنها به مشروح توضیح داده می شود. با خرید کلید و پریز هوشمند از این قابلیت‌ها بهره ببرید.

کنترل، ویژگی اصلی

کلید و پریزهای هوشمند با روش‌های مختلفی کنترل روشنایی و قطع و وصلی وسایل الکترونیکی را به شما می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به کارکرد هر کدام از مدل‌های کلید و پریز کاملا از مصرف انرژی مصرفی وسایل خود مطلع شوید، این امکان که یا توسط نرم افزار یا توسط پیامک ارسال کردن قابل اجرا است. با وارد شدن به اپلیکیشن مخصوص به کلید و پریز هوشمند زمان خاموش شدن چراغ و هر وسیله‌ی الکترونیکی که روشن است را تعیین کنید.

 در فصول گرم که در بیرون از خانه قرار دارید و می‌خواهید وقتی وارد خانه می‌شوید، هوا خنک باشد فقط کافی است وارد برنامه‌ی پریز و کلید هوشمند خود شوید و کولر را روشن کنید، تا قبل از رسیدن شما منزلتان خنک شود. کلید و پریزهای هوشمند با قابلیت وصل شدن به وایفای و پیامک محدودیت زمانی و مکانی را برای شما بی‌معنی می‌کند و شما در هر مکانی و زمانی بیشترین کنترل را بر منزل خود داشته باشید. با این حجم کنترل بر وسایل الکترونیکی از مصارف انرژی زیاد پرهیز می‌کنید و باعث می‌شود که دیگر هزینه‌ی اضافی نپردازید.

لمسی بودن

کلید و پریزهای هوشمند معمولا لمسی هستند اما توجه داشته باشید که هر کلید و پریز لمسی هوشنمد نیست. اما کلید و پریز لمسی که هوشمند هم هستند از انواع تکنولوژی لمسی با کیفیت استفاده کرده‌اند. صفحات آن‌ها مقاوم هستند و با فشار کمی به کار می‌افتند. کلید و پریزهای هوشمند دارای بالاترین کیفیت لمسی هستند که این قابلیت در تلفن‌های همراه نیز استفاده می‌شود. با خرید کلید و پریز هوشمند دیگر نیازی به فشردن زیاد دکمه برای خاموش و روشن کردن ندارید.

طرح

کلید و پریزهای هوشمند در انواع طرح‌های الماس، یاقوت و کریستال و غیره عرضه می‌شود. با وجود اینکه کلید و پریز در یک محیط کوچک به نظر می‌رسد اما می‌تواند تغییر بزرگی را در محیط خانه‌تان ایجاد کند. حال اگر این کلید و پریز هوشمند باشد می‌تواند هم محیط شما را زیبا کند و هم به مدرن شدن منزلتان کمک می‌کند.

با طرح‌های مختلفی که از کلید و پریز هوشمند ارائه شده است می‌تواند کاملا با محیط شما سازگار باشد. علاوه بر انتخاب طرح، می‌توانید رنگ نور ال‌ای دی را نیز مطابق با میل خود انتخاب کنید که چه در روز و در شب از داشتن جریان برق منزل خود مطمئن شوید.

قابلیت نصب در هر ساختمانی

این حرف که کلید و پریز هوشمند اختراع تازه‌ی بشر است و با ساختمان‌های با سیم کشی قدیمی هم خوانی ندارد، می‌تواند خیلی از افراد را از خرید کلید و پریز هوشمند منصرف کند. هر چند یک ساختمان قدیمی باشد و سیم کشی آن در سال‌های قبل انجام شده باشد این موضوع را تغییر نمی‌دهد چرا که کلید و پریزهای هوشمند در هر ساختمانی قابلیت اجرا دارند. کلید و پریزهای هوشمند به این دلیل که قابلیت روکاری را دارند بدون تخریب ساختمان و سیم کشی کردن دوباره‌ی ساختمان، قابل نصب هستند. خرید کلید و پریز هوشمند برای شما در این مورد مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

مزایای کلید و پریز هوشمند

 

بدون هیچ گونه تداخلی

اینکه کلید و پریز هوشمند هر کدام به برنامه‌ای متصل می‌شوند این سوال را در ذهن هر فردی ایجاد می‌کند: که آیا اختلالی در عملکرد آن‌ها ایجاد نمی‌شود؟ در جواب این سوال باید گفت: که خیر، هیچ گونه اختلالی در کارکرد کلید و پریز هوشمند ایجاد نمی‌شود به این دلیل که کلید و پریز هوشمند هر کدام در یک فرکانس کاری مشخص مشغول به کار هستند.

هر کدام از کلید و پریزها با کنترل از راه دور بدون هیچ گونه تداخلی کار خود را انجام می‌دهند. شما با خرید کلید و پریز هوشمند می‌توانید از قابلیت‌های بی‌نظیر آن استفاده کنید. هم‌چنین کلید و پریزهای هوشمند امکان اتصال بالایی دارند و شما را برای خاموش یا روشن کردن وسایل الکترونیکی معطل نمی‌کند.

خطر، بی‌خطر

کلید و پریزهای قدیمی در بعضی از اوقات اتصالی می‌کردند که باعث خرابی و سوختن وسایل برقی می‌شد و به مثابه‌ی آن هزینه‌های زیادی را ایجاد می‌کند. کلید و پریزهای هوشمند بدون اتصالی است و شما می‌توانید بدون هزینه دادن وسایل خراب شده‌یتان از کلید و پریز هوشمند استفاده کنید.

کلید و پریز هوشمند از جنس کریستال نشکن و شفاف است و در برابر خش‌هایی که ممکن است کودکان به کلید و پریز وارد کنند مقاوم است و با درخشندگی که دارند زیبایی اطراف را دو چندان می‌کنند. خرید کلید و پریز هوشمند هم امکان استفاده از قابلیت‌های زیاد آن را برای شما فراهم می‌کند و هم زیبایی را برای محیط شما به ارمغان می‌آورید.

 امنیت

وقتی در منزل خود نیستید سارقان می‌توانند به خانه‌ی شما بیایند و هر چه دوست دارند با خود ببرند. امروزه حتی اگر چراغ‌های منزلتان را کامل روشن کنید باز امکان اینکه برای دزدی بیایند، نیز وجود دارد. شما می‌توانید با کلید و پریزهای هوشمند میزان روشنایی خانه‌ی خود را تنظیم کنید و با خاموش و روشن کردن چراغ دزدها را به شک بیندازید.

جمع‌بندی

ما در این مقاله به معرفی کلید و پریزهای هوشمند و انواع آن پرداختیم. شما هم اگر قصد خرید کلید و پریز هوشمند را دارید با مراجعه به وب سایت ایران الکتریک از انواع کلید و پریزهای ارائه شده در این سایت بهره‌مند شوید. وب سایت ایران الکتریک با معرفی انواع پریز هوشمند با کیفیت و قیمت مناسب شما را در انتخاب کلید مورد نظر یاری می‌رساند. امیدواریم خواندن این مطالب برای شما مفید بوده باشد.  

امتیاز این post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “خرید کلید و پریز هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *