اطلاعات عمومی, تکنولوژی

6 افسانه در مورد پنل خورشیدی

Solar Panel

6 افسانه در مورد پنل خورشیدی

انرژی خورشیدی پاک ترین و فراوان ترین منبع انرژی تجدیدپذیر موجود است.  بنابراین تقاضا برای آن در سراسر جهان به طور مداوم در حال افزایش است. استفاده از انرژی خورشیدی به حفظ سوخت های فسیلی و در نتیجه کاهش کربن کمک می کند. علاوه بر این، امروزه به عنوان یک منبع انرژی ارزان‌تر، به کاهش قبض برق کمک می‌کند.

 

با وجود مزایای آن، در مورد پذیرش آن به عنوان یک منبع متعارف انرژی تردید وجود دارد. بنابراین، ما اینجا هستیم تا 6 افسانه را بشکنیم و حقایقی را به اشتراک بگذاریم که به شما کمک می کند قبل از انتخاب انرژی خورشیدی تصمیمی آگاهانه بگیرید.

افسانه 1- سیستم انرژی خورشیدی گران است
حقیقت:

این یکی از بزرگترین تصورات غلط مردم در مورد سیستم های خورشیدی است. زمانی وجود داشت که نصب آن به معنای هزینه کردن زیاد بود، اما با گذشت سال ها، قیمت این پنل ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در مقایسه با سایر منابع مانند نفت، گاز و زغال سنگ که با گذشت زمان گران شده اند و فراوانی کمتری دارند، سرمایه گذاری در سیستم های انرژی خورشیدی اکنون از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

افسانه 2- سیستم انرژی خورشیدی نیاز به تعمیر و نگهداری اساسی دارد
حقیقت:

پنل های خورشیدی قوی هستند و برای 25 سال کار می کنند. پنل ها از هیچ بخش دینامیکی برای تولید برق استفاده نمی کنند. از این رو هیچ خرابی که به دلیل اصطکاک اتفاق می افتد وجود ندارد. این یکی از دلایل اصلی ماندگاری بیشتر محصول است. پنل خورشیدی نیاز به تمیز کردن، دو الی سه بار در ماه با فشار معین از آب و پاک کردن با برف پاک کن های مناسب را دارد. بنابراین، نگهداری از سیستم های خورشیدی هزینه خاصی ندارد.

همچنین بخوانید :  گوشی شیائومی 13 پرو
خورشیدی قیمت

 

افسانه 3- سیستم انرژی خورشیدی در زمستان یا هوای ابری کار نمی کند
حقیقت-

بیایید این را درست درک کنیم؛ سیستم انرژی خورشیدی در طول سال به طور موثر عمل می کند. در شرایط گرمسیری هند،  از سیستم های خورشیدی به طور متوسط 3.5 الی 4 واحد در یک سال تولید می کند. هند 300 روز آفتابی دارد که در آن شما تولید بهینه را از طریق انرژی خورشیدی دریافت می کنید، اگرچه تولید در روزهای مه آلود که نور خورشید کمتر است کاهش می یابد. حداکثر بازدهی که پنل های خورشیدی در آن کار می کنند در دمای محیط 25 درجه است.

افسانه 4- سیستم انرژی خورشیدی فروش مجدد خانه یا ملک را سخت تر می کند

حقیقت:

طبق مطالعات، پنل های خورشیدی ارزش ملک یک خانه را افزایش می دهند. با مزایای بی‌شمار آن، خانه‌های دارای انرژی خورشیدی هنگام اجاره یا خرید ترجیح داده می‌شوند. همچنین باعث افزایش ارزش اقامتگاه می شود. علاوه بر این، صاحبان املاک صنعتی و تجاری در صورت داشتن پنل های خورشیدی روی پشت بام، از مزایای مالیاتی دولت برخوردار می شوند.

افسانه 5- بازپرداخت بسیار طولانی است
حقیقت:

سیستم های انرژی خورشیدی یک سرمایه گذاری یکباره است که می تواند چندین دهه دوام بیاورد. قیمت این سیستم ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. علاوه بر این، دولت با برنامه یارانه ای برای سیستم های مسکونی حمایت کرده است. آنها همچنین مزایای استهلاک را برای سیستم های صنعتی و تجاری ارائه می دهند. علاوه بر این، بازده این سیستم ها به 4-5 سال کاهش یافته است. سیستم های خورشیدی یکی از بهترین راه ها برای کنترل صورتحساب ها یا رفع هزینه های ماهانه هستند. این محصول کاربردی، مقرون به صرفه و قابل اعتماد است.

همچنین بخوانید :  انواع پریز و دوشاخه در سراسر جهان

افسانه 6- پنل های خورشیدی به سقف آسیب می رساند
حقیقت:

برخلاف افسانه، پنل های خورشیدی از قسمت سرپوشیده سقف محافظت و حفظ می کنند. علاوه بر این، آنها به راحتی قابل جابجایی هستند، که تمیز کردن یا انجام نوسازی منطقه را آسان می کند، زیرا اکثر پانل ها مستقیماً به بالا متصل نیستند بلکه روی یک سیستم نرده نصب می شوند. سیستم نرده به خرپا سقف متصل است.

اکنون که برخی از افسانه ها از بین رفته اند، مردم باید محصولاتی را انتخاب کنند که با انرژی خورشیدی کار می کنند. سیستم های سازگار با محیط زیست انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند که منجر به تغییرات شدید آب و هوا می شود. برای کشورهایی مانند هند که دارای آفتاب فراوان است، پنل خورشیدی بهترین گرینه است.

خورشیدی صنعتی سه فاز
امتیاز این post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *