مقالات

کلید و پریزهای ثابت ثانویه چیست؟

کلید و پریزهای ثابت ثانویه چیست

کلید و پریزهای ثابت ثانویه

اصطلاح “تثبیت ثانویه” یا “تثبیت شبکه” احتمالاً برای اکثر افراد هنگام انتخاب کلید پریز برق و لوازم جانبی الکتریکی مشابه، معنای کمی دارد. در رشته های معماری، طراحی داخلی، خدمات ساختمان و مشاوره، اصطلاح «تثبیت ثانویه» و/یا توصیف «تثبیت شبکه» معمولاً برای نشان دادن روش سنتی تر طراحی، تعیین، تأمین، مونتاژ و نصب کلیدهای برق استفاده می شود. ، سوکت ها و لوازم جانبی برای نصب در کاربردهای مسکونی و تجاری.

کسانی که در هنگام بررسی محصولات الکتریکی مناسب برای تاسیسات خانگی و تجاری، با اصطلاحات بالا آشنا نیستند، احتمالاً نوع کلید و پریز معمولی “زیرزمین ارزان” پلاستیک سفید “تثبیت صفحه” را که معمولاً در قفسه‌های سوله‌ها و پیشخوان‌های تجاری دیده می‌شود، تجسم خواهند کرد. تامین کنندگان برق محلی کلید و پریز اصلی “تثبیت صفحه” معمولاً به عنوان یک واحد از پیش مونتاژ شده کامل یک تکه تولید و عرضه می شود. تمام اجزای روی کلید یا سوکت به طور کلی قالب گیری، پرچ یا پیچ به صورت یک مجموعه یک تکه می شوند و آماده نصب می شوند. آنها به طور کامل با پیچ های ثابت برای سیم کشی و اتصال به جعبه های پشتی استاندارد بریتانیا (که احتمالاً قبلاً نصب شده اند) ارائه می شوند.

«خانواده‌های «پیچیده» امروزی انتظار دارند مدارهای روشنایی متعدد و تعداد بی‌شماری از داده‌ها، تلفن، شارژ USB و سوکت‌های مختلف دیگر متفاوت باشند…»

کلیدها و پریزهای Plate fix  

کلیدها و پریزهای “” Plate fix  اغلب توسط تعدادی از پیمانکاران برق هنگام نصب تعداد زیادی لوازم جانبی در پروژه های ساخت و ساز جدید و نوسازی ترجیح داده می شوند. دلیل اینکه چرا؟ سرعت و سادگی نصب محتمل ترین دلیلی است که کاربران این محصولات ارائه می دهند. نصب کننده کاملاً به درستی به ما (و مشتری خود) می گوید که امکان نصب تعداد بسیار بیشتری کلید و پریز «پلیت» در یک دوره زمانی معین نسبت به معادل های «ثانویه» یا «تثبیت شبکه» وجود دارد. با کلیدها و پریزهای قالب‌گیری شده «تثبیت صفحه» اغلب ارزان‌تر از معادل‌های صفحه جلوی فلزی، از نظر تئوری انتظار می‌رود که مزایای کاهش هزینه‌های خرید و نصب را در اکثر نصب‌های ساده و ساده ببینیم… یا ممکن است برخی چنین فکر کنند!

با این حال، در «نگاه دوم»، همه چیز لزوماً به این سادگی نیست. تقاضای روزافزون برای وسایل برقی اضافی و کنترل‌شده در ساختمان‌های امروزی، نیاز به نصاب‌ها را ایجاد می‌کند، جایی که انتخاب لوازم برقی ساده و کم‌هزینه «تثبیت صفحه» در بسیاری از موقعیت‌ها قادر به برآورده کردن الزامات اولیه کار نیست. یک تاسیسات الکتریکی در یک ملک خانگی معمولی امروزی را با نصبی که فقط ده سال پیش انجام شده است مقایسه کنید و انتظار داشته باشید که نه تنها در تعداد کل لوازم جانبی نصب شده، بلکه در پیچیدگی و مقیاس کلی تاسیسات الکتریکی نیز شاهد تغییر قابل توجهی باشید. افزایش قوانین مربوط به ساختمان، تاسیسات الکتریکی و استانداردهای ایمنی داخلی تا حدی مسئول این پیچیدگی خواهد بود. شاید تعجب آور نباشد که اکثریت این افزایش نیاز به لوازم الکتریکی در واقع از مصرف کننده داخلی نشات می گیرد. خانه دار امروزی معمولاً انتظار دارد تعداد کلیدها، پریزها و اقلام الکتریکی مرتبط با ویژگی های آنها به مراتب بیشتر باشد که عملکرد و کنترل همه محصولات اضافی متصل به برق را تسهیل می کند.

همچنین بخوانید :  کلید و پریز سیستما (دیاموند) ماژولار، کارآیی در کنار زیبایی

بسیاری از این افزایش بدون شک ناشی از تغییرات قابل توجهی در نیازهای روشنایی در چند سال اخیر بوده است که با استفاده از محصولات روشنایی کم انرژی ایجاد شده است. تنها چند سال پیش یک لامپ آویز تکی و شاید فقط چند سوکت 13 آمپری باندی برای اکثر اتاق ها در کاربردهای خانگی کاملاً کافی در نظر گرفته می شد. خانوارهای «پیچیده» امروزی منتظر مدارهای روشنایی متعدد و تعداد بی شماری از داده ها، تلفن، شارژ USB و پریزهای مختلف دیگر در پشت تلویزیون، مناطق «اطلاعات سرگرمی» و در بسیاری از قسمت های اضافی از املاک خود هستند. با توجه به اینکه بسیاری از ما بجای جابجایی خانه، تمدید و بازسازی املاک را انتخاب می کنیم، شاهد تغییری هستیم که شاید فهرستی از کلیدهای برق، پریزها و لوازم جانبی مربوط به آن در بهترین حالت ممکن است شامل 50 یا 60 مورد مخلوط شده باشد. – به نیازهای روز فعلی که در آن چندین صد لوازم جانبی الکتریکی به طور معمول نصب می شوند، صرف نظر از اندازه ملک. محصولات جدیدتر، پیشرفته تر و تکنولوژیکی به طور مداوم به بازار معرفی می شوند و نه تنها در محیط های تجاری، بلکه به طور فزاینده ای در موقعیت های داخلی استفاده می شوند. با همه این موارد به نوعی برق نیاز دارند.

برق یا اتصال نیاز آینده برای کلیدهای برق، پریزها و سایر پریزها در املاک مسکونی قرار است در سال های آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. استفاده از کلیدها و پریزهای “تثبیت ثانویه” در این بازار به سرعت در حال تغییر و گسترش، انعطاف پذیری بسیار بیشتری را برای تعیین کننده و نصب کننده به طور یکسان برای انتخاب و ترکیب انواع مختلف سوئیچ ها بر روی هر صفحه ظاهری متناسب با نیازهای خاص برنامه خاص، فراهم می کند.

همچنین بخوانید :  معرفی انواع کلید پریز ایران الکتریک مدل برلیان

انواع کلید و پریزهای ثابت ثانویه

به عنوان مثال، فقط ساده ترین نیازهای معمولی داخلی را در نظر بگیرید. یک کلید راک سه باند نصب شده در یک راهرو. دو تا از کلیدهای راکر ممکن است آیتم های یک طرفه یا دو طرفه باشند که مدارهای روشنایی محلی را کنترل می کنند. کلید سوم می تواند یک راکر میانی باشد که روشنایی راه پله را کار می کند. این یک نیاز به اندازه کافی رایج است، اما بعید به نظر می رسد که کلید اصلی “خاموش صفحه قفسه” پاسخگوی آن باشد، که به سفارش خاصی از سازنده سوئیچ نیاز دارد (اگر در واقع موجود باشد!) یا استفاده از “تعمیر ثانویه” ‘ مونتاژ کلید. انعطاف‌پذیری محصولات «تثبیت ثانویه» به گونه‌ای است که به نصاب این امکان را می‌دهد تا به طور مؤثری موقعیت‌های انواع مختلف کلید‌های نصب شده بر روی شبکه و صفحه یکسان را برای مطابقت با نیازهای سیم‌کشی نصب، «تغییر» کند. همین انعطاف‌پذیری امکان برداشتن و ذخیره‌سازی ایمن صفحات رویی را در طول دوره نصب فراهم می‌کند و خطر آسیب دیدن صفحه‌نما را در هنگام گچ‌کاری، کاغذ دیواری و رنگ‌آمیزی به حداقل می‌رساند. در پروژه های بزرگتر، همچنین به پیمانکار اجازه می دهد تا جریان نقدی خود را با تحویل گرفتن اقلام «اولین تعمیر» در صورت نیاز مدیریت کند و صفحات تزئینی گران قیمت را برای تحویل بعدی باقی بگذارد. اگر مشتری تصمیم بگیرد ملک خود را دوباره تزئین کند، این مزایای مشابه شاید چند سال بعد صادق باشد. یک بار دیگر برداشتن و ذخیره سازی صفحات صورت، خطر آسیب یا آلودگی به صفحات تزئینی را قبل و در حین تزئین مجدد کاهش می دهد. استفاده از لوازم جانبی الکتریکی «تثبیت ثانویه» مشتری را قادر می‌سازد تا روکش‌های جدید و جایگزین را در رنگ‌ها و سبک‌های متفاوت با آنچه در ابتدا انتخاب کرده‌اند خریداری کند، شاید برای بهبود فضای داخلی اتاق به تازگی تزئین شده باشد. از منظر تولید، سیستم‌های «تثبیت ثانویه» می‌توانند به سازنده کلید و پریز اجازه دهند تا مجموعه‌های کلید و پریز سفارشی را متناسب با یک برنامه خاص طراحی کند. این مجموعه‌های کلید و پریزهای سفارشی اغلب در سوئیت‌های هتل و کاربردهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند، جایی که واحدهای با اندازه بزرگ اغلب برای ترکیب انواع مختلف برق، رسانه و پریز‌های داده به جای قرار دادن تصادفی و تصادفی لوازم جانبی مورد نیاز هستند.

مجموعه‌های سفارشی می‌توانند علاوه بر این، پریز‌های برق غیر استاندارد، کنترل‌های سیستم روشنایی تخصصی و کنترل‌ها یا پریزهای صوتی را در خود جای دهند. آنها به طور کلی دارای صفحات صورت با اندازه های خاص در آرایه های افقی، عمودی یا مستطیلی هستند که مناسب هر برنامه فردی است. شرایطی که ترکیبی از دیمرهای روشنایی چرخشی و سوئیچ های راکر یا دالی روی یک صفحه ظاهری ممکن است به عنوان محصولات «تثبیت ثانویه» به سختی عرضه شوند. این نوع محصولات همیشه به طور کامل قابل تعویض نیستند و (در بسیاری از موارد، مانند کلید اصلی “صفحه”) باید یک مورد سفارش ویژه از سازنده باشد. می تواند استثناهایی در این مورد وجود داشته باشد. اگر بسته‌های تنظیم نور از راه دور به‌عنوان جایگزینی برای دیمرهای چرخشی نصب می‌شوند، می‌توان از کلیدهای عقب‌کشنده یا کلید برای کنترل لحظه‌ای/فشاری عملکردهای سوئیچینگ و کاهش نور استفاده کرد. انعطاف‌پذیری اجزای «تثبیت ثانویه» امکان تعویض کامل انواع مختلف کلید‌های راکر را در هر صفحه یک صفحه فراهم می‌کند. مزیت اضافی استفاده ازکلیدهای پس‌کش یا فشاری برای بسیاری از مشتریان باهوش امروزی این است که کلی‌های کنترل کننده عملکردهای کم‌نور دقیقاً مشابه واحدهای کلید استاندارد مورد استفاده در سایر قسمت‌های دارایی به نظر می‌رسند و ظاهری بسیار مرتب‌تر و هماهنگ‌تر می‌دهند. و ظاهر معاصر، با مزایای عملیاتی اضافه شده است.

همچنین بخوانید :  همه چیز درباره کاربردهای کلید و پریز هوشمند

کلیدها، پریزها، سایر لوازم جانبی و جایگزین‌های «تثبیت ثانویه» ما را در کجا قرار می‌دهد؟ کلید و پریز اصلی «تثبیت صفحه» (علی رغم انعطاف ناپذیری نسبی آن) همیشه برای برنامه های کاربردی ساده یا با مشخصات پایین که محصولاتی با قیمت مقرون به صرفه مورد نیاز هستند، شاید برای گسترش اتاق، کاملاً مناسب است. متأسفانه در دنیای ما که به سرعت در حال تغییر است، کلید ساده «تثبیت صفحه»، در عین نصب سریع و آسان، انعطاف پذیری نصب مورد نیاز پیمانکاران یا کاربران محصولات الکتریکی داخلی را که به طور فزاینده پیچیده و پیچیده ای نیاز دارند را نمی دهد.

انتخاب لوازم جانبی الکتریکی «تعمیر ثانویه» مزایای قابل توجهی هم برای نصاب و هم برای کاربر نهایی برای نیازهای دنیای پیچیده و فنی امروز (و فردا) خواهد داشت.

سخن پایانی

ایران الکتریک یکی از برند های معتبر در بازار کلید و پریز میباشد و با چندین سال سابقه تولید و فروش کلید پریز درچه یک در بازار کلید و پریز و فروش کلید و پریز های برند و طراحی های مدرن و همچنین کلید پریزهایی باکیفیت بالا و قیمتی مناسب برای مشتریان خود فراهم کند از این سو با بوجود امدن بستر اینترنت خرید اینترنتی خود را راه اندازی نموده تا شما عزیزان از سر تا سر ایران توانایی خرید کلید پریز های با کیفیت از ایران الکتریک را داشته باشید.

امتیاز این post