دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید کلید خارجی

3 bridge

هنگام تکمیل بازسازی خانه، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که در آن باید انتخاب کنید که کدام کلید را در هر اتاق استفاده کنید. اگر برای اولین بار به دنبال روشنایی هستید، ممکن است متوجه شوید که کلیدهای زیادی در بازار وجود دارد، اما بسیاری از آنها برای نیازهای شما نامناسب خواهند بود.

دو حوزه اصلی برای فکر کردن وجود دارد. عملکرد و ظاهر در این مقاله ما هر دو زمینه را پوشش خواهیم داد و به شما کمک می‌کنیم تا به سوی کلید چراغ مورد نیاز خود هدایت شوید.

دو قطبی یا تک قطبی؟

ممکن است کلید‌های دو قطبی و همچنین سوئیچ‌های تک قطبی را دیده باشید. کلیدهای تک قطبی می‌توانند فقط یک مدار را کنترل کنند و یک کلید دو قطبی می‌تواند دو مدار را کنترل کند. بنابراین، یک کلید دو قطبی تقریباً مانند داشتن دو کلید تک قطبی است که توسط یک کلید کنترل می‌شود. کلیدهای دو قطبی عموماً برای لوازم خانگی بهترین هستند، بنابراین اگر به دنبال یک کلید روشنایی ساده هستید، می‌توانید یک کلید تک قطبی را انتخاب کنید که نسبت به دو قطبی ارزان تر است. در مورد تفاوت بین کلیدهای تک قطبی و دو قطبی بیشتر بخوانید.

کلید میانی

1 طرفه، 2 طرفه یا متوسط؟

هنگامی که یک کلید دارید که یک چراغ را کنترل می‌کند، می‌توانید از یک کلید یک طرفه استفاده کنید. وقتی دو سوئیچ آن نور را کنترل می‌کنند، به یک دو طرفه نیاز دارید. اگر سه کلید دارید که نور را کنترل می‌کند، به عنوان مثال یکی در طبقه همکف، در پایین پله‌ها، یکی در یک فرود در نیمه راه پله‌ها و دیگری در بالای پله‌ها، یک کلید وسط (نیمه راه به بالا) پله ها) باید یک کلید میانی باشد. درباره کلیدهای میانی بیشتر بخوانید.

همچنین بخوانید :  ایران الکتریک در بیست و سومین نمایشگاه برق

کلید‌های شبکه

اگر نیاز دارید که انواع مختلف سوئیچ را در یک صفحه داشته باشید، به عنوان مثال یک کلید دو طرفه در کنار یک کلید میانی، یا یک کلید چرخشی دو طرفه در همان صفحه با یک کلید دیمر، سوئیچ‌های شبکه می‌توانند بهترین راه حل باشند. این سوئیچ‌ها به شما امکان می‌دهند سوئیچ خود را با استفاده از صفحات، قاب‌ها و ماژول‌ها ایجاد کنید. این بهترین راه برای دریافت سوئیچ‌های سفارشی است که با ظاهر سایر سوکت‌ها و کلیدهای خانه شما مطابقت دارند، بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید. درباره سوئیچ‌های شبکه بیشتر بخوانید.

کلید‌های دیمر

به عبارت ساده، اگر می‌خواهید بتوانید نورهای خود را کم کنید، به یک سوئیچ دیمر نیاز دارید. Dimming به شما این امکان را می‌دهد که حالت و سطح نور را متناسب با زمان و موقعیت تنظیم کنید. گزینه‌های اصلی لبه انتهایی و لبه جلو هستند. اگر می‌خواهید لامپ‌های LED را کم نور کنید، بهتر است از یک دیمر لبه عقب استفاده کنید. این لامپ‌ها گران تر از لبه جلو هستند، اما یک دیمر لبه عقب خوب نیز به طول عمر لامپ کمک می‌کند.

کلید‌های جمع شونده

کلید های جمع شونده اخیراً به دلیل خانه‌های هوشمند رایج شده‌اند. اینها سوئیچ‌هایی هستند که جمع می‌شوند، بنابراین می‌توانید فشار دهید و به حالت اولیه خود باز می‌گردد. اینها نسبت به کلیدهای معمولی یک طرفه یا دو طرفه گرانتر هستند.

همچنین بخوانید :  نورپردازی بناهای تاریخی

پایان

روکش‌های مختلف زیادی در بازار وجود دارد از جمله کروم برس خورده، کروم جلا، کروم ساتن، فولاد برس خورده، فولاد ساتن، برنج برس خورده، برنج جلا، برنج عتیقه، نیکل سیاه، رزگلد، مس، برنز، فلز سفید، مشکی مات و بیشتر. هر روکش مناسب سبک متفاوتی است، به عنوان مثال سفید ظاهری تمیز دارد، نیکل سیاه بسیار امروزی است، برنج آنتیک کلاسیک یا دورهمی است، کروم برس خورده و کروم صیقلی بسیار متنوع هستند، با این حال کروم صیقلی در یک محیط آرت دکو عالی به نظر می‌رسد.

فاکتور کلیدی دیگری که باید در نظر گرفت، رنگ‌های دیگر در اتاق است. به دستگیره‌های درها، لوازم خانگی، دستگیره‌های کمد و سایر قطعات فلزی یا پلاستیکی نگاه کنید و سعی کنید همه آنها با هم هماهنگ باشند. این اغلب توسط بسیاری از مردم نادیده گرفته می‌شود، اما واقعا می‌تواند یک اتاق را بسیار بهتر به نظر برساند. درباره تطبیق کلیدها و پریزها با سبک‌های طراحی داخلی بیشتر بخوانید.

در ادامه با معرفی تعدادی کلید پریز با کیفیت و خارجی در خدمت شما میباشیم….

کلید پریز سه پل مشکی طلایی

مدولار برقی خاکستری تیره

 

کلید برق glossy ivory

همچنین بخوانید :  بلک فرایدی (black friday)

کلید برق glossy white

 

کلید سه پل ایران

 

کلید ایران تک پل

کلید philcon plastic

کلید چوبی philcon

کلید Thailand Philippines سه پل ابی

کلید thiland philipinis قهوه ای

2 دیدگاه در “راهنمای خرید کلید خارجی

  1. علی گفت:

    من خودم کلید پریز ایرانی رو ترجیح می دم به خارجی

    1. ممنون از دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *