دسته‌بندی نشده

تفاوت کلید تک پل و دو پل

تفاوت کلید تک پل و دو پل

وقتی به بازسازی خانه خود فکر می‌کنید یا پروژه جدیدی را شروع می‌کنید، همه چیز را برنامه ریزی می‌کنید. از پرده‌های هوشمند و وسایل الکترونیکی جدید گرفته تا آثار هنری شیک که با کل دکوراسیون داخلی شما هماهنگی دارند. با این حال، ما اغلب تمایل داریم که کلید پریز برق را نادیده بگیریم. این کلید‌ها بر اساس سبک، پرداخت و عملکرد متفاوت هستند. اگرچه ممکن است همه آنها در بیرون یکسان به نظر برسند، س کلید‌های مختلف در داخل به طور متفاوتی به نظر می‌رسند و عملکرد متفاوتی دارند.

همه کلیدهای برقی که معمولاً به عنوان کلیدهای برق در خانه شما استفاده می‌شوند، عملاً می‌توانند هر وسیله الکترونیکی را روشن و خاموش کنند. ما کلید‌ها را بر اساس مکانیسم کار و عملکرد آنها به عنوان کلیدهای تک پل یا دو پل  دسته بندی می‌کنیم.

کلید تک پل

سوئیچ SP اساسی ترین سوئیچ همه منظوره است که برای کنترل نور یا دستگاه دیگری از یک مکان استفاده می‌کنید. این سوئیچ‌ها دارای دو ترمینال پیچ برنجی رنگ هستند که به سیم‌های منبع تغذیه داغ متصل هستند. یک ترمینال به عنوان سیم ورودی از منبع برق و دیگری به عنوان سیم خروجی به فیکسچر عمل می‌کند. اکثر سوئیچ‌های SP همچنین دارای یک ترمینال زمین برای اتصال سیم زمین مدار هستند. به عنوان یک قانون کلی، شما سیم‌های خنثی را به سوئیچ‌ها وصل می‌کنید. اگر خنثی‌ها در جعبه وجود دارند، آنها را به هم متصل می‌کنید تا بدون دست زدن به سوئیچ از جعبه عبور کنند.

کلید دو پل

کلید دو پل عموماً در کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود، اما می‌توان آن را در سیستم‌های سیم کشی خاص خانه نیز یافت. تفاوت قابل توجه بین یک کلید تک پل و یک کلید دو پل این است که کلید دو پل به جای دو ترمینال برنجی دارای چهار ترمینال برنجی است و یک ترمینال زمین اضافی معمولاً در کلیدهای تک پل یافت نمی‌شود. دو ترمینال امکان اتصال دو جفت سیم را از یک مدار 240 ولتی فراهم می‌کند. کلید‌های دو پل معمولاً برای 30 آمپر در نظر گرفته می‌شوند و به آنها اجازه می‌دهد تا لوازم برقی و ماشین آلات با تقاضای بالاتر را کنترل کنند.

همچنین بخوانید :  چه نوری برای مطالعه مناسب است؟

مزایای سوئیچ دو پل نسبت به کلید تک پل

به غیر از پذیرش دو جفت سیم داغ، یک سوئیچ DP از یک روش ضروری دیگر با یک سوئیچ SP متفاوت است. سوئیچ‌های DP برای جریان‌های بالاتر رتبه بندی می‌شوند. رتبه بالاتر نشان می‌دهد که یک سوئیچ DP دارای پایانه‌های بزرگ تری برای تنظیم سیم‌های ضخیم تر است.

اگرچه سیم‌کشی در هر دو سوئیچ اساساً یکسان است، اما باید اطمینان حاصل کنید که سیم‌های قرمز و مشکی در دو طرف قرار دارند. مخلوط کردن آنها می‌تواند خطرناک باشد یا حتی ممکن است منجر به سوئیچ‌های ناکارآمد شود.

انتخاب کلید مناسب برای نیازهای شما

برای اکثر برنامه‌های عمومی، یک سوئیچ استاندارد SP کار را به خوبی انجام می‌دهد. به عنوان مثال، اگر برای راه اندازی چراغ یا فن به یک سوئیچ نیاز دارید، یک سوئیچ واحد بهترین عملکرد را دارد. از سوی دیگر، برای اجرای دستگاه‌ها در دو مکان، به یک کلید دو پل نیاز دارید. علاوه بر این، برای منبع تغذیه 120 ولت، فقط به یک سوئیچ SP نیاز دارید. در مقابل، اگر می‌خواهید یک دستگاه الکتریکی را کنترل کنید، یک کلید دو پل همان چیزی است که نیاز دارید.

کلیدهای الکتریکی که معمولاً نادیده گرفته می‌شوند، اجزای حیاتی سیستم مدیریت توان شما هستند. و هنگامی که در مورد دستگاه‌های مدیریت انرژی و توان کارآمد صحبت می‌کنیم، کلیدهای Schneider Electric India می‌درخشند. طیف گسترده محصولات آنها دارای ویژگی‌های نوآورانه‌ای مانند مواد طبیعی و پریزهای ضد آب است که نقش مهمی در کنترل بهتر، عملکرد صاف و حفاظت الکتریکی از محیط خانه شما دارند.

همچنین بخوانید :  کانکتور خازنی چیست؟ تفاوت آن با معمولی

پس دیگر منتظر نمانید و فضای داخلی خود را با کلیدهای محدود، کلیدهای چراغ و پریزهای برق Schneider Electric India اصلاح کنید که برای هر طراحی داخلی و خارجی یکپارچه طراحی شده است.

سخن پایانی

ایران الکتریک یکی از برند های معتبر در بازار کلید و پریز میباشد و با چندین سال سابقه تولید و فروش کلید پریز درچه یک در بازار کلید و پریز و فروش کلید و پریز های برند و طراحی های مدرن و همچنین کلید پریزهایی باکیفیت بالا و قیمتی مناسب برای مشتریان خود فراهم کند از این سو با بوجود امدن بستر اینترنت خرید اینترنتی خود را راه اندازی نموده تا شما عزیزان از سر تا سر ایران توانایی خرید کلید پریز های با کیفیت از ایران الکتریک را داشته باشید.

امتیاز این post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *