مقالات

راهنمای خرید کلید و پریز رنگی

کلید و پریز رنگی

 

   بعد از تغییر دکوراسیون خانه یا محل کارتان حتما به دنبال خرید کلید و پریز رنگی می‌‌افتید. شما باید رنگ‌‌هایی را استفاده کنید که به رنگ دیوار و لوازم خانه یا محل کار بیاید. ما در این مقاله خرید کلید و پریز رنگی را برای شما آسان می‌‌کنیم در ادامه مقاله همراه ما باشید.

کلید و پریز

شاید پیش خود فکر کنید بعد از تغییر دادن دکوراسیون نیازی به تغییر المان‌‌های کوچک نیست ولی دقت داشته باشید که همین المان‌‌های کوچک تاثیر خود را می‌‌گذارند و افرادی که در زمینه‌‌ی طراحی دکوراسیون مهارت دارند نیز به المان‌‌های کوچک توجه می‌‌کنند.

کلید و پریز در روشنایی خانه، استفاده از تلفن و… کاربردهای زیادی دارند و این المان کوچک بسیار پر اهمیت است، زیرا بدون داشتن آن نور و برقی ندارید و بدون نور نیز زندگی راحت نیست. کلید پریز دارای سه بخش اصلی است که آن مکانیزم درونی و حلقه و دیگری قاب یا کادر کلید پریز.

مکانیزم درونه و حلقه مربوط به قسمت داخلی و در پشت قاب می‌‌باشند که به نحوه سیم پیچی و اتصال‌‌های درونی کلید و پریز، تک پل یا دو پل بودن و اتصال آن به قاب می‌پردازد. قاب که جنس آن عایق است، همان روکشی است که بر روی سیم کشی‌‌ها و اجزای داخلی به دلیل زیبا سازی و جلوگیری از برق گرفتگی است. از آنجایی که قاب کلید و پریزها در جلوی دید هستند ما در این مقاله به رنگ‌‌های مختلف و همچنین طرح‌‌های آن می‌‌پردازیم.

 

کلید و پریز رنگی

  انواع کلید و پریزها

دقت داشته باشید که قبل از خرید کلید و پریز رنگی ابتدا از ایمنی آن اطمینان حاصل کنید زیرا ایمنی حرف اول را در انتخاب محصول می‌‌زند و چه چیزی مهم‌‌تر از ایمنی و جان شما.

امروزه به دلیل وجود برندهای معتبر نظیر ایران الکتریک، شما می‌‌توانید محصولی زیبا، ایمن و با کیفیت را انتخاب کنید. ما قبل از خرید کلید و پریز رنگی به سراغ انواع کلید و پریزها می‌‌رویم.

کلیدها مدل‌‌های مختلفی در ایران دارند که ممکن است موقع انتخاب آن‌‌ها سرگردان ‌‌شوید. ما در این‌‌جا انواع کلیدها را خدمتتان معرفی می‌‌کنیم.

  کلید و پریز توکار

برای اینکه خانه یا محل کار آراسته و منظم داشته باشید ما به شما کلید و پریز توکار را پیشنهاد می‌‌کنیم. سیم‌‌های این نوع از کلید و پریزها در داخل دیوار سیم کشی شده است و با قرار دادن قوطی در داخل دیوار اتصال سیم و کابل‌‌های برق انجام می‌‌شود.

 

 

کلید و پریز توکار و روکار

  کلید و پریز روکار

وقتی امکان این نباشد که قوطی را درون دیوار قرار دهیم تا اتصال سیم و کابل‌‌های برق میسر شود باید از کلید و پریز روکار استفاده کنیم. همانطور که از اسم این پریز مشخص است قوطی این نوع کلید و پریز بر روی دیوار برای اتصال سیم و کابل‌‌های برق انجام می‌‌شود. برای اینکه این نوع کلید و پریز سبب نامنظمی نشود از داکت برای نصب آن استفاده می‌‌کنند.

  کلید تایمری

کاید تایمری به صرفه ترین نوع کلید است که از این نوع کلید در راه پله‌‌ها و پاکینگ استفاده می‌‌شود. با استفاده از کلید تایمری شما می‌‌توانید روشن و خاموش شدن و زمان روشن بودن چراغ را کنترل کنید.

  کلیدهای حساس به صدا

از کلیدهای حساس به صدا معمولا در خارج از خانه استفاده می‌‌شود. معمولا جلوی دروازه یا پارکینگ‌‌ها که با درک صدا روشن می‌‌شوند.

  کلید پریز تاچ یا لمسی

 

کاربرد های کلید های لمسی

 

همانطور که از اسم این نوع کلید مشخص است این کلیدها در خانه‌‌های مدرن استفاده می‌‌شوند و شما می‌‌توانید با لمس کردن آن را کنترل کنید. از مزایای این نوع کلیدها این است که دارای ریموت می‌‌باشند و شما می‌‌توانید از راه دور نیز آن را کنترل کنید.

  کلید و پریز سنسوردار

یکی از مزایای کلید و پریز سنسوردار حرکتی، بهینه و کم مصرف بودن است. زیرا وقتی کلید و پریز سنسوردار چراغ را روشن می‌‌کند که شخصی در محیط باشد و این سنسور مناسب انواع راهرو است.

  کلید پریز فوتو الکتریک

کلید پریز فوتو الکتریک فغلا در بین مردم جا نیافتاده است ولی این کلید پریز موقعی چراغ‌‌ها را روشن می‌‌کند که هوا تاریک شده است.

  کلید پریز مدرن

کلید و پریز مدرن میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است این کلید بخش‌‌های مختلفی دارد که هر بخش آن برای قسمت‌‌های مختلف اتاق کاربرد دارد.

  کلیدهای تک پل

کلیدهای تک پل فقط دارای یک خروجی است، که فقط یک پریز در جعبه است. شما با استفاده از این نوع پریز می‌‌توانید جریان برق را قطع و وصل کنید و به وسیله آن سیستم روشن یا خاموش می‌‌شود.

  کلیدهای دو پل

کلیدهای دو پل دارای دو خروجی و دو ورودی است که به وسیله آن می‌‌توانیم همزمان از دو چیز استفاده کنیم. کلیدهای دو پل دارای دو پریز در جعبه هستند که می‌‌توانیم برای قطع و وصل همزمان دو فاز و یا یک فاز و یک نول استفاده کنیم.

  کلیدهای سه پل

کلید سه پل

 

همانطور که از نام این کلید پیدا است شما با استفاده از این نوع کلید، می‌‌توانید سه انشعاب را قطع و وصل یا روشن و خاموش کنید.

  کلید و پریز سوئیچی

در زمان پدر بزرگ و مادر بزرگتان از این نوع کلید استفاده می‌‌شد. از ویژگی آن می‌‌توان به ارزان بودن و نصب راحت و آسان اشاره کرد. امروزه این کلید زیاد کاربرد ندارد زیرا کلیدهای جدید و لوکس جای آن را گرفته است.

  کلید و پریز کارتی

همانطور که از اسم این نوع کلید پیداست، این کلید با کارت شناسایی کار می‌‌کند. از این نوع کلیدها در هتل‌‌ها استفاده می‌‌شود.

  کلید تبدیل

وقتی بخواهیم یک وسیله را با استفاده از دو کلید مجزا قطع و وصل یا روشن و خاموش کنیم در دو نقطه از کلید تبدیل استفاده می‌‌کنیم.

  کلید و پریز صلیبی

 

کلید صلیبی

 

نام دیگر کلید و پریز صلیبی کراکس است که برای ارتباط دو کلید تبدیل استفاده می‌‌شود. به طور کلی از این کلید برای ارتباط گروه‌‌های مصرف کننده استفاده می‌‌شود.

  خرید کلید و پریز رنگی

تا اینجا ما سعی داشتیم که انواع کلیدها و پریزها را به شما معرفی کنیم که قبل از خرید کلید و پریز رنگی شما از انواع کلیدها مطلع باشید.

برای خرید پریز و کلید رنگی شما باید در ابتدا رنگ دیوار و لوازم خانه‌‌تان را در نظر بگیرید و سپس رنگی را انتخاب کنید که مناسب خانه‌‌ باشد و با دکوراسیون هم خوانی داشته باشد. کلیدها و پریزها رنگ‌های مختلفی دارند مانند: زغال سنگی، سفید، متال طلایی، نقره‌‌ای، مشکی، متال سیلور، کرم، زیتونی، زرشکی، صورتی، طرح چوب و متال کروم که شما می‌‌توانید با مراجعه به سایت ایران الکتریک از رنگ‌‌ها و طرح‌‌های مختلف آن مطلع شوید.

 

 

کلید و پریز رنگی

 

  نتیجه گیری

ما در این مقاله همه‌‌ی تلاش خود را کردیم که به خرید کلید و پریز رنگی بپردازیم. به یاد داشته باشید که کلید و پریزها هرچند کوچک باشند ولی نقش مهمی در زیبایی خانه، محل کار و… دارند. شما باید قبل از خرید کلید و پریز رنگی به ایمنی آن توجه داشته باشید و از متخصصان این حوضه در انتخاب محصول کمک بگیرید. سپس می‌‌توانید رنگ و طرح مورد نظر خود را با مراجعه به فروشگاه معتبر ایران الکتریک تهیه نمایید.

در انتخاب محصول همه‌‌ی گزینه‌‌ها و شرایط را در نظر بگیرید که یکی از آن‌‌ها دکوراسیون خانه یا محل کار است تا طرح یا رنگی که انتخاب می‌‌کنید به خانه و محل کارتان بیاید یا به بیان دیگر ضایع نباشد. امیدواریم این مقاله به شما در خرید کلید و پریز کمک کرده باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *