مقالات

ایده های جذاب و خلاقانه برای تزئین کلید و پریز خانه تان

تزیین کلید و پریز خانه

طراحی داخلی اگر به عالی‌ترین شکل ممکن انجام شود، به شما این امکان را می‌دهد که ایده‌های دکوراسیون داخلی منزل خود را تحقق ببخشید؛ به گونه‌ای که از نظر زیبایی شناختی، مطابق با سلیقه شما باشد.

 قسمت‌های کوچک و عین حال بسیار اساسی در دکوراسیون منزل تاثیر دارد که یکی از آن‌ها کلید و پریز می‌باشند. شاید ندانید اما این ابزارهای کوچک در منزل، باعث می‌شود تا سبک محل زندگی شما تعیین شود. به طور مثال دکوراسیون کلاسیک یا مدرن، با توجه به نوع کلید پریز نیز مشخص می‌شود. برای مثال برای یک خانه کلاسیک، باید از کلید و پریز کلاسیک استفاده کرد تا زیبایی و هماهنگی آن حفظ شود.

البته توجه داشته باشید برای تزئین کلید و پریز هر بخش خانه باید تناسب با محل را در نظر بگیرید. برای مثال برای تزئین کلید و پریز اتاق کودک از روش‌ها و مدل‌هایی استفاده کنید که برای او جذاب باشد.

 اگر به هر دلیلی لازم نمی‌دانید تا کلید پریز خانه را تعویض کنید، می‌توانید با یکسری از ایده‌های خلاقانه، نسبت به تزئین آن‌ها اقدام کرده و منزل خود را زیباتر کنید.

تزیین کلید و پریز به چه معنا است؟

شاید دقیقا اصطلاح تزیین کلید و پریز را متوجه نشده باشید؛ این بدان معنا می‌باشد که شما با کمک یکسری از ابزارهای آماده و یا دور ریختنی نسبت به زیبا سازی آن‌ها اقدام می‌کنید. برخی از خانه‌ها به دلیل قدمت بالا، از کلید و پریز قدیمی استفاده می‌کنند و برخی دیگر هم به دلیل زیاد بودن هزینه‌ها از این کار صرف نظر می‌نمایند. اما جالب است که بدانید، با کمک یکسری از روش‌هایی که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد، می‌توانید نسبت به زیبا شدن کلید پریز منزل‌تان اقدام کنید.

همچنین بخوانید :  5 نکته در خصوص تعویض کلید و پریز برای بهتر شدن دکوراسیون خانه‌تان

دیزاین کلید و پریز و نقش آن در زیباسازی منزل

امروزه دکوراسیون معنایی متفاوت پیدا کرده است و تنها به قسمت‌های اصلی خانه ختم نمی‌شود. اگر به طراحی و تغییر دکوراسیون منزل خود علاقه دارید، باید بدانید که یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که روی زیبایی منزل تاثیر زیادی می‌گذارد، کلید پریز آن هستند. امروزه طرح‌های مختلفی برای تنوع دادن به دکوراسیون در بازار موجود است، اما همان‌طور که بالا نیز اشاره شد، برخی از افراد به دلیل کمبود بودجه و یا اینکه نمی‌خواهند تخریبی انجام دهند، به دنبال روش‌های جدید هستند.

انواع مدل برای تزیین کلید و پریز خانه

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را بابت خرید وسایل‌ها تزئینی بدهید، در ادامه ما یکسری از ایده‌های خلاقانه را با شما به اشتراک می‌گذاریم که نیاز به خرید وسایل تزیینی گران ندارد.

مدل شماره 1- در این روش شما می‌توانید با استفاده از طرح‌ها و یا المان‌هایی که برایتان معنا دارد و جذاب است، طرح‌هایی را بالای کلید و پریز و یا کنار آن‌ها بکشید. به این ترتیب با استفاده از یک مداد طرح اولیه را بزنید و سپس با کمک گواش و یا ماژیک‌های رنگی، آن را تکمیل کنید.

تزئین کلید و پریز

 

تزئین کلید پریز

 

تزئین کلید و پریز

 

مدل شماره 2- اگر اخیرا به یک ساحل زیبا سفر کردید و همراهتان مقداری صدف و گوش ماهی آوردید، یک ایده جذاب برای تزیین کلید پریز به شما خواهم گفت. در این روش می‌توانید قسمتی که کلید است را در نظر نگیرید و اطراف آن را با چسب آبکی و صدف بپوشانید. در این قسمت دقت کنید که حتما هنگام چسباندن گوش‌ ماهی‌ها و یا صدف‌ها، به کلید توجه کنید تا بعد از اتمام کار به راحتی کلید حرکت کند و مشکلی نداشته باشید.

همچنین بخوانید :  کلید و پریز ایران الکتریک مدل ارس طلایی

 

تزئین کلید و پریز

 

مدل شماره 3- برای تزیین کلید پریز آشپزخانه می‌توانید از نمدهای رنگی کمک بگیرید. به این ترتیب نمدهای رنگی را به اشکال مختلفی مانند بادمجان، هویج، سیب و… در بیاورید به صورت قاب، اطراف کلید پریز را با آن بپوشانید. دقت کنید که این کار کاملا سلیقه‌ای می‌باشد و در صورتی که از یک شکل متفاوت مانند سگ و یا ماهی خوشتان می‌آید، می‌توانید به همین ترتیب آن را روی کلید یا پریز پیاده سازی کنید. به تصاویر زیر دقت نمایید تا ایده‌های جالبی به ذهن‌تان بیاید.

تزیین کلید و پریز

 

تزیین کلید و پریز

 

تزیین کلید و پریز

 

مدل شماره 4- اگر به طرح‌های چوبی علاقه دارید و یا اینکه دکوراسیون منزل‌تان به نحوی است که مدل‌های فانتزی با آن همخوانی ندارد، می‌توانید از قطعات چوب کمک گرفته و به شکل یک قاب آن را درآورده و رنگ‌آمیزی کنید. برای جالب‌تر شدن آن می‌توانید یک درپوش هم تعبیه کنید تا در صورت عدم لزوم به استفاده از کلید یا پریز، درب آن بسته باشد.

تزیین کلید و پریز

 

تزیین کلید و پریز

 

تزیین کلید و پریز

 

مدل شماره 5- اگر به مدل‌های فانتزی و رنگی علاقه دارید، می‌توانید با کمک کاغذهای رنگی و یا طرح‌دار، کلید و پریز را قاب بگیرید و آن را کاملا بپوشانید. این پوشاندن باید به نحوی باشد که هنگام استفاده از کلید و یا پریز، به مشکل برنخورید. با کمک چسب‌های ماتیکی و کاغذهای رنگی می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

تزیین کلید و پریز

 

مدل شماره 6- اگر در بازار بگردید، می‌توانید یکسری از ابزارهای تزیین کلید و پریز را پیدا کنید. این وسیله‌ها از جنس سلیکون هستند و در انواع مدل‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند. اگر نمی‌خواهید آن را خریداری کنید، می‌توانید با استفاده از وسایل دور ریز، اشکال مختلفی را به این صورت درآورده و به کلید و پریز متصل نمایید.

همچنین بخوانید :  فروشگاه اینترنتی ایران الکتریک

تزیین کلید و پریز

 

تزیین کلید و پریز

 

مدل شماره 7- اگر به گل و گیاه علاقه دارید، می‌توانید از گیاهان خشک شده برای اطراف کلید و پریز استفاده کنید. اگر از گل‌های مصنوعی استفاده کنید بهتر است؛ چون گل‌های خشک به مرور زمان پوسیده شده و ازبین می‌رود به همین دلیل توصیه ما استفاده از انواع گل‌ها و گیاهان مصنوعی می‌باشد.

مدل شماره 8- اگر به رویایی و رمانتیک کردن منزل علاقه دارید، به شما استفاده از ریسه را پیشنهاد می‌کنم. به همین ترتیب ریسه‌های کوتاه را در اطراف کلید و پریز قرار دهید تا هنگام روشن شدن ریسه، منزل شما با نورهای ظریف و زیبا تزیین و توجه از کلیدها برداشته شود.

مدل شماره 9- اگر در بافندگی سر رشته دارید، می‌توانید با کمک میله و کلاف یک طرحی را بافته و با استفاده از چسب، آن را روی کلید و پریز نصب کنید. امکان دارد که بخواهید از طرح‌های مختلف برای این بافت استفاده کنید و یا اینکه بافتی کاملا ساده با رنگ‌های جذاب را داشته باشید تا با سایر وسایل منزلتان ست شود.

تزیین کلید و پریز

نتیجه گیری

تزیین کلید و پریز خانه یکی از کارهایی است که شاید همه افراد به آن توجه نکنند، اما باید بدانید که این موضوع می‌تواند در دکوراسیون منزل شما تاثیر زیادی بگذارد. اگر به دنبال خرید کلید و پریز در مدل‌های مختلف هستید، می‌توانید به فروشگاه ایران الکتریک سری بزنید و بهترین‌ها را انتخاب و خرید کنید.

امتیاز این post